رفتن به محتوای اصلی
x

سخن رئیس المپیاد

دکتر علی دوست مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم
دکتر علی دوست مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم

اداره کل تربیت‌بدنی و سازمان امور دانشجویان برای ۴ سال آینده پروژه‌های کلان ورزشی در دستور کار خود دارد. بخشی از این فعالیت‌ها را برگزاری المپیادهای ورزشی برای گروهای خاص مانند دانشجویان جانباز و معلول یا دانشجویان شاهد و ایثارگر تشکیل می‌دهد که تا کنون امکان کمتری برای شرکت در رقابت‌های قهرمانی دانشجویان کشور را داشته‌اند.

برگزاری المپیاد ورزش‌های ساحلی و یک رویداد بزرگ برای همبستگی کشورهای مسلمان، از دیگر برنامه‌های حوزه ورزشی سازمان امور دانشجویان کشور باهدف تنوع بخشیدن و گسترش فعالیت‌های ورزشی در دانشگاه‌های کشور، در آینده نزدیک است.

بی شک، حضور پرشمار دانشجویان در المپیادهای ورزشی، از رقابت‌های درون دانشگاهی و بین دانشگاهی شروع می‌شود. این امر خود به رونق گرفتن فعالیت‌های ورزشی و پویایی و نشاط فضای دانشگاه‌ها کمک به سزایی می‌کند.

به جهت رخوت ورزشی که در فضای دانشگاه‌های کشور در دوران کرونا اتفاق افتاد، تصمیم گرفتیم مشعل برگزاری المپیادهای ورزشی را  با توکل به خدا و استمداد از شهدای گران‌قدر بار دیگر برفروزیم. ازاین‌رو میزبانی المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان شاهد و ایثار  را به دانشگاه‌هایی واگذار کردیم که سابقه خوبی در برگزاری المپیادهای گذشته داشته‌اند و از نظر تجهیزات و زیر ساخت‌های برگزاری، آمادگی بهتری داشتند. قدردان همکاری و همراهی دانشگاه‌ صنعتی اصفهان و دانشگاه اصفهان برای شروع دوباره این حرکت ارزشمند هستیم و ان‌شاءالله رقابت‌های پرشور و با کیفیتی را شاهد باشیم.

در تمام المپیادهای ورزشی، تلاش شده است به مقوله  برنامه‌های فرهنگی توجه شود. بااین‌حال تقارن زمان برگزاری سومین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر با ایام ماه محرم و صفر و از سوی دیگر، مخاطبان اصلی این رویداد که یادگاران معظم خانواده شهدا و هم نفس با ایثارگران گران‌قدر کشور هستند، به این رویداد رنگ و بوی فرهنگی خاصی می‌بخشد.

حضور نمایندگان فدراسیون ورزش دانشجویی کشور در این رقابت‌ها، برای شناسایی استعدادهای ورزشی کشور  یک فرصت مغتنم است تا از دل برگزاری المپیادهای ورزشی دانشجویی، قهرمان‌های تازه‌ای به میدان‌های ملی راه یابند.

امیدواریم، دانشجویان عزیز  ورزشکار، دختران و پسران جوان کشور که گامی مهم برای شرکت در یک رقابت ملی برداشته‌اند، سرافراز و سربلند باشند و ایام خوب و پر نشاطی را کنار یکدیگر در پایتخت فرهنگی جهان اسلام‌شهر زیبای اصفهان داشته باشند.

دکتر ابراهیم علی دوست قهفرخی

سرپرست اداره کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان کشور 

تحت نظارت وف ایرانی